Mustafa Seyfullah  Kılıç
gazeteci1976 yılında Konya'da doğdu. İlköğretim ve liseyi Akşehir'de bitirdi. Daha sonra psikoloji ve arkeoloji eğitimi aldı. 1994 yılında Bosna Hersek savaşına, Boşnaklar safında katıldı. Bosna Hersek vatandaşlığına geçerek buraya yerleşti. Kısa bir süre Bosna ordusunda görev yaptı. Ordudan ayrıldıktan sonra Rus işgali altındaki Çeçenistan ile alakalı çalışmalara girdi. Çeçen İçkerya Cumhuriyeti'nin Türkiye ve İslam ülkelerindeki temsilcilerinden birisi oldu.

Çeçen İçkerya Dayanışma Derneği kurucu başkanlığı yaptı. Bu dönemde Konya'da ve İstanbul'da çeşitli radyolarda programcılık yaptı. Bunun yanısıra bazı dergi ve yerel gazetelerde yazıları yayımlandı.

İşgal altındaki İslam beldeleri hakkında haber ve tanıtıcı yazılar ve programlar yaptı.

Hakka Yürüyüş Dergisi, Genç Yürüyüş Dergisi, Genç Bakış Dergisi ve Küresel Bakış gibi dergileri çıkardı. Yazı ve makalelerini yayımladı.

Afganistan, Veziristan, Kosova, Çeçenistan gibi savaş bölgelerinde bulundu ve bazı gazete ve tv'ler için savaş muhabirliği yaptı.

2006'da, işgalci İsrail'in Lübnan'a saldırısında direnişi uluslararası bir gazeteci olarak yerinden gözlemledi.

Suriye'deki Batı işbirlikçisi iç savaşı yerinden gözlemledi. Buraya gönderilen Sünnilik içinden devşirilmiş, Vahhabi-selefi yapılanmaları ve işledikleri vahşeti deşifre etti. İslâm dünyasındaki özellikle Sünni direniş bölgelerinde, Vahhabi Suud kökenli selefi yapılanmaların, direniş hareketlerine verdiği zararı defalarca yazdı. Nitekim yıllar önce yazdığı bu uyarıları bugün Suriye ve diğer İslam beldelerinde fazlasıyla yaşanmaya başladı.

www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)