Vuslat Doğan Sabancı
işkadını


Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık Yönetim Kurulu Eski Başkanı21 Haziran 1971 tarihinde İstanbul'da doğdu. Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni bitirdi. Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Columbia Üniversitesi'nde Uluslararası Medya ve İletişim alanında yüksek lisans yaptı.

Bir yıl süreyle The New York Times gazetesinin yazı işleri bölümünde çalıştı. Ardından çalıştığı The Wall Street Journal gazetesinde ise Asya İş Dünyası Haberleri Kanalı ve gazetenin Latin Amerika Edisyonu’nun kurulması aşamasında görev aldı.

Hürriyet gazetesine 1996 yılında reklamdan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak katıldı, 1999 yılında gazetenin Pazarlama Operasyon Grup Başkanlığı’na terfi etti.

2004-2010 yılları arasında İcra Kurulu Başkanlığı görevini yürüttü.

Uluslararası Basın Enstitüsü’nde (IPI) 8 yıl Yönetim Kurulu üyeliği yaptı. Endeavor Yönetim Kurulu ve TÜSİAD üyesi.

Ali İsmail Sabancı ile evli ve iki çocuk annesi. İngilizce bilmektedir.
HABER

Vuslat Doğan Sabancı Hürriyet'ten istifa etti
8 Nisan 2017

Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı istifa etti. Ayrılık kararını Hürriyet çalışanlarına gönderdiği bir veda maili ile duyuran Vuslat Doğan Sabancı, yönetim kurulundaki görevine devam edeceğini açıkladı.

Vuslat Doğan Sabancı, yeni yönetim kurulu başkanının kim olacağını açıklamasa da yeni ismin mevcut yönetim kurulu üyeleri arasından seçileceğini bildirdi.

Uzun bir veda açıklaması kaleme alan Vuslat Doğan Sabancı, açıklamasında, Hürriyet'in dijital yayıncılık serüvenini hatırlatarak bu serüvene eşlik eden mevcut ve eski çalışanlara da teşekkür etti.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)