Yaşar Süngü
gazeteci, yazar1962 yılında Kocaeli’nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladı.

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü bitirdi. Ortadoğu gazetesinde başladığı gazeteciliğe Yeni Şafak Gazetesi’nde devam etti.

10 yıl boyunca Yeni Şafak Gazetesi Ekonomi Şefliği görevini yürüttü. Sondevir internet sitesinin Genel Yayın Danışmanı oldu.

2006'dan bu yana Yeni Şafak'ta köşe yazarı olarak mesleğine devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası.
HABER

Sondevir bir yaş daha büyüdü
Sondevir 2 Mayıs 2013

Bugün hem benim hem de sondevirin doğum günü. Beşiktaş Balmumcu'da başlayan Fatih Mercan'da devam eden internet haberciliğinde bir yıl daha büyüdük. 2 Mayıs 2014 itibarıyla sondevir internet haber sitemiz 3 yaşını doldurdu.

Sosyal medyada 3 yıldır çekirdek kadromuzla yaptığımız habercilikte sektöre farklı bir anlayış getirmek niyetiyle 2 Mayıs 2011'de yola çıktık.

Başlangıçta niyetimiz 7'den 70'e herkese, her kesime hitap etmekti.

Güleryüzlü, doğrudan taraf olan, milli hassasiyetleri gözeten, siyaset dışı kalmak isteyen, iktidarın doğrularını destekleyen, yanlışlarını dile getiren, yandaş ve candaş medya olmadan objektif habercilik yapılabileceğini göstermek istedik.

Niyetimiz buydu. Ancak bu süre zarfında olağanüstü haller yaşadık.

Türkiye'de cumhuriyet tarihinde ilk kez görülen çok şiddetli bir devlet içi savaşa şahit olduk, birbirini çok iyi tanıyan, iki cephede de tanıdıklarımız vardı.

Bu olağanüstü geçiş döneminde, sosyal medyanın ne kadar etkin olduğunu ve gelecekte çok daha güçlü olacağını gördük.

Devlet içindeki iktidar savaşında zaman zaman yandaş ve candaş medya yakıştırmalarına uğrasak da biz

doğrudan taraf olmaya,

fitne ateşini körüklememeye gayret ettik.

Yanlışa yanlış dedik.

Sosyal medya haberciliğinde 3 yıl boyunca ilkelerimizi muhafaza ettik.

"Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır" dedik.

Mevlana'nın dediği gibi bir ayağımızı sabit tutarken diğer ayağımızla günceli yakalamaya gayret ettik.

İşimizi en iyi ve en verimli şekilde yapmayı hedefledik.

Gayret bizden başarı Allah'tan.

HABER

Sondevir 2 yaşında
2013

Bu hafta 1 Mayıs-Taksim ve Lise öğrencisi Dilan'la ilgili tartışmalar çözüm süreci konusunu bile unuttururken Küresel İletişim ailesinin en küçük üyesi olan sondevir sessiz sedasız 2 yaşını bitirdi.

2 Mayıs 2011 yılında Beşiktaş Balmumcu'da aktif yayın hayatına başlayan ve 2 yıldır 7x24 saat sıcak yayın yapan güleryüzlü, ailelerin, çalışanların ve gençlerin aktüel internet haber sitesi sondevir.com sosyal medya alanında önemli bir boşluğu doldurdu.

2 Yaşına Mercan'da giren sondevir haber sitemiz, 2 yıldır öne çıkardığı haberlerle siyasette taraf olmamaya özen gösterirken, toplumun dini, milli ve kültürel değerlerinin korunmasında iyi bir taraftar olduğunu gösterdi.

Basın yayın sektörünün en az deneyimli muhabir ve editörleriyle yola çıkan sondevir 2 Yunus Emre ve Oğuzhan gibi 3 genç yeteneği kadrosuna ilave ederek taze güç ve kuvvetle Kuzey Haber Ajansı'nın Mercan'daki Merkez binasında yoluna devam ediyor.

Mercan'da aynı binada kardeş yayın kuruluşlarıyla ortak sinerji siteyi hareketlendirdi.

Yurtdışındaki Kuzey Haber Ajansı temsilcilerinin TRT Türk için ürettiği özel haberleri manşet yanına çıkararak sitemizin takipçilerinin dikkatine sunduk.

Manşetlerimizin bulunduğu alanı biraz daha genişlettik ve manşet haber sayısını da 20'ye yükselttik.

Okuyucuların istek ve beklentileri doğrultusunda yeni kategoriler açtık.

Özellikle okuyucularımızın fikirlerini yansıttıkları sizden gelenler katagorisi ile kurumların ve uzmanların analizlerine yer verdiğimiz analizler kategorisine olan ilgi artarak sürüyor.

Burada da çok ilginç araştırma ve analizlere yer veriyoruz.

Hafta sonu ekimize olan ilgi de bizi memnun ediyor.

Sosyal medyada geniş bir ilgi alanı oluşturan güçlü kalemlerimizden özellikle Ümit Şimşek, Mahmut Çetin'in yazıları internet siteleri tarafından her hafta bazen alıntı bazen de ç-alıntı şeklinde alınıyor.

Bundan sonraki yayın hayatında da toplumun en küçük birimi olan aileyi, çocuk, baba ve anneden oluşan aile üyelerini hem korumayı hem de bilgilendirmeyi amaçlayan yayıncılığına devam edecek.

Tarafsız ve ahlaklı yayın konusunda kırmızı çizgilerimizi de muhafaza edeceğiz.

Bir ailenin bütün bireylerine, eğitim camiasına, sağlık sektörüne, sporseverlere, siyaset ve aktüel haber takipçilerine iyi, doğru ve güleryüzlü haber vermeye devam edeceğiz.

Halkın gözü, kulağı ve dili olmaya gayret edeceğiz.

Gayret bizden, mükafat Allah'tanwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)