Bekir Bozdağ
Başbakan Yardımcısı1 Nisan 1965 tarihinde Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde doğdu. Babasının adı Mehmet Duran, annesinin adı Nuriye'dir. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

Bir süre kamu görevinde bulundu. Daha sonra serbest avukat olarak çalıştı.

18 Nisan 1999 yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte, Yozgat'ta AK Parti İl Teşkilatı'nın kurucuları arasında yer aldı ve kurucu il yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

22. Dönem'de Yozgat milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi oldu. AK Parti Teşkilat Başkanlığı'na bağlı olarak değişik illerde İl Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12. Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu.

23. Dönem Yozgat Milletvekili ve AK Parti Meclis Grup Başkanvekili seçildi. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça biliyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

61. Hükümette Başbakan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

HABER

Atatürk Bulvarı'nın adı Bekir Bozdağ Bulvarı oldu
Hürriyet 27 Nisan 2013

YOZGAT’ın Yerköy İlçe Belediyesi, Atatürk Bulvarı’nın adını değiştirerek, bulvara Başbakan Yardımcısı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’ın adını verdi. Bu değişiklik kararı CHP ilçe teşkilatı ve bazı vatandaşların tepkisine neden oldu.www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)