Nedim Şener
gazeteci1966 yılında Almanya'da doğdu. Bolu'nun Mengen ilçesinde büyüdü. Gazeteciliğe 1991 yılında, İlk Haber adlı gazetede adım attı. 1992-1994 arasında Dünya gazetesinde çalıştı. Milliyet gazetesinde muhabir olarak görev yaptı. Halen aynı görevi sürdürüyor. İki kez Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (tgc) tarafından ekonomi dalında yılın gazetecisi seçildi. 1999 yılında Metin Göktepe Gazetecilik Ödülü’nü kazandı.

ESERLERİ:
Altın, İstanbul altın borsası ve dünyadaki örnekleri (Vedat Akman ile birlikte, Dünya, 1994),
Tepeden Tırnağa Yolsuzluk (Metis, 2001)
Naylon Holding (Om, 2002)
HABER

Nedim Şener ve Ahmet Şık tahliye edildi
12 Mart 2012

Şener ve Şık'ın tahliye gerekçeleri, suç vasıflarının değişme ihtimali ve tutuklu kaldıkları süre...

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Odatv davası kapsamında tutuklu yargılanan Nedim Şener, Ahmet Şık, Şait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyesine karar verdi.

"Odatv" davası kapsamında tutuklu olarak yargılanan gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyelerine karar verildi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi, tutuklu gazeteciler Nedim Şener, Ahmet Şık, Sait Çakır ve Coşkun Musluk'un tahliyelerine "suç vasfının değişme ihtimali" ve "tutuklu kaldıkları süreyi göz önüne alarak" kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, Şener, Şık, Çakır ve Musluk'un tahliyeleri yönündeki karara gerekçe olarak, "suç vasfının değişme ihtimali" ve "tutuklu kaldıkları süre"yi gösterdi.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)