İsmail Şen
yazar, yayıncı1965 yılında Çanakkale Biga'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilim Tarihi Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü'nde öğrenim gördü. İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Uluslararası Ticaret Yüksek Lisansı programını bitirdi.

1985 yılından beri, yerel ve ulusal, çeşitli gazete ve dergilerde çalıştı. "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Karikatürlerde Kadın 1908–1938" adlı ilk kitabı, Prof. Dr. Afet İNAN tarafından kurulan KASAİD (Kadının Sosyal Hayatını Araştırma ve İnceleme Derneği)'in 50. kuruluş yılı anısına yayınlandı. "Asi'den Gazi'ye Karikatürlerde Atatürk 1919–1938" adlı ikinci kitabının ilk baskısı 2003 yılında, ikinci baskısı 2010 yılında Sarnıç Yayınları tarafından yapıldı.

2009 yılında Şefik Memiş’le birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’unun birinci baskısının çevrimyazısını yaparak yayına hazırladılar. Nutuk, Harf Devrimi’nden sonra ilk kez yeni yazı haritalarıyla birlikte, tıpkıbasım ve çevrimyazılı olarak basıldı.

EGD (Ekonomi Gazetecileri Derneği) üyesi olan İsmail Şen, 2006–2008 arası 3 dönem SEYAD (Sektörel Yayıncılar Derneği) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüttü.

1997 yılında kurduğu Sarnıç İletişim Hizmetleri bünyesinde reklamcılık ve yayıncılık faaliyetlerini sürdürmektedir.
E-posta : [email protected]

Web : http://www.sarnic.com.trwww.biyografi.net (Binlerce Biyografi)