Murat Özveri
diş hekimi, okçu1969 yılında İstanbul'da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve İ.Ü. Dişhekimliği Fakültesi'ni bitirdi. 2002'de M.Ü. Dişhekimliği Fakültesi'nde Periodontoloji dalında doktorasını tamamladı.

Doksanlı yıllarda Car&Men dergisinde kendi adıyla ve Murat Taşsever imzasıyla silah tekniği ve hukuku üzerine makaleleri, gezi ve spor yazıları, denemeleri yayınladı.

Vücut geliştirme, Karate, Aikido, basketbol, SCUBA ile dalıcılık gibi sporlarla uğraştı. Ortaokul yıllarından beri hayalini kurduğu okçuluğa 2002'de başladı. Geleneksel Türk okçuluğu ile tanıştıktan sonra, kaybolan bu kültür değerinin her yönüyle canlandırılması için çalışmaya başladı. Türk okçuluğu üzerine yurt içinde ve yurt dışında inceleme ve araştırmalar yaptı, seminerler verdi. Yabancı uzmanların ülkemizde yaptığı bilimsel araştırmalarda bulundu. Geleneksel okçuluğumuz hakkındaki bilginin bulunması ve korunması amacıyla, bir grup arkadaşı ile "Okçuluk Araştırmaları Derneği (OKADER)" ni kurdu. www.kemankes.com sitesinin içeriğini hazırladı.

Meslek hayatını, serbest dişhekimi/periodontolog olarak sürdürmektedir. Evli.

ESERİ:

Okçuluk Hakkında Merak Ettiğiniz Her Şey adlı bir kitabı var.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)