Hakkı Öznur
araştırmacı-yazar1964 yılında Ankara Altındağ'da doğdu. Genç yaşta Ülkü Ocakları'na girdi. 1983 yılında kurulan Muhafazakar Parti'de görev yaptı. MP, 1985'te MÇP'ye dönüştükten sonra bu partinin bir dönem Ankara Altındağ ilçe ikinci başkanlığını yürüttü. MÇP Ankara İl Sekreterliği görevinde bulundu. 1992 yılının Temmuz ayında Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte MÇP'den ayrıldı.

Yazıcıoğlu'nun liderliğinde kurulan Büyük Birlik Partisi'nde politikaya devam etti. Bu partide GİK üyesi olarak görev aldı.

1985 yılından bu yana Yeni Düşünce, Bizim Ocak, Bizim Dergah, Nizam-ı Alem, Yeni Hafta ve Alperen gibi dergi ve gazetelerde araştırma yazıları ve makaleler yazdı.

Günlük olarak yayınlanan Gündüz Gazetesi ve haftalık olarak yayınlanan Muhalif (sonradan Gelecek) gazetelerinde de yazı işleri müdürü olarak görev yaptı.

Evli ve bir çocuk babası. 12 Haziran 2011 seçimlerinde BBP'nin Ankara birinci bölge 3. sıra adayıydı. 15 Haziran 2011 tarihinde Yalçın Topçu'nun istifasıyla boşalan BBP Genel Başkanlığı'na geçici olarak seçildi. 3 Temmuz 2011 tarihinde yapılan kongrede Mustafa Destici'ye genel başkanlığı devretti.


ESERLERİ:

* Ülkücü Hareket
Alternatif Yayınları
Ankara 1999
6 cilt

* Derin Sol
HABER

BBP'ye Yeni Genel Başkan
15 Haziran 2011

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu'nun istifasının ardından bugün ilk kez Genel Sekreter Mustafa Destici başkanlığında toplanan Başkanlık Divanı, Merkez Karar Yönetim Kurulu, il başkanları, Yüksek İstişare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Kadın Kolları'ndan oluşan BBP'nin bütün birimleri ittifakla Hakkı Öznur'u genel başkanlığa seçti.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)