Amine Mosler
Bayan Amine Mosler

Niçin müslüman oldum ?

Önce oğlum müslümün oldu

Oğlumun, bana sorduğu bir çok suallere cevap veremiyordum. O bana: “Anne, Allah niçin üç tane?” diye soruyor, kendim de üç tanrıya inanmadığım için, ona inandırıcı bir cevap veremiyordum.Nihayet 1928 senesinde yaşı artık oldukça ilerlemiş olan oğlum, bir gün gözleri yaşlı olarak bana geldi, “Anne, ben müslümanlığı inceledim. Onlar bir tek yaratıcıya inanıyorlar. Onların dini, en doğru din. Ben de müslüman olmağa karar verdim. Sen de bana katıl!” diye yalvarmağa başladı.

İslam’ı incelemeye başladım

Onun ricası üzerine, ben de İslam dinini incelemeğe başladım. Berlin Camiine gittim. Camiin imamı beni çok iyi karşıladı ve bana müslümanlığın esaslarını anlattı. O anlatdıkça, sözlerinin ne kadar doğru, ne kadar mantıki olduğunu görüyordum. Artık ben de, oğlum gibi İslam dininin en doğru din olduğuna inanmağa başlamıştım. Herşeyden evvel, daha genç yaşta iken bile, bir türlü anlayamadığım, aklımın bir türlü kabul etmediği üçlü tanrıyı müslümanlık
reddediyordu. Müslümanlığı iyice inceledikten sonra, günah çıkarmanın, Papa’yı günah işlemez masum bir varlık olarak tanımanın, vaftiz yani günah izalesinin ve buna benzer bir çok merasimin ne kadar manasız olduğunu anladım ve bütün bunları reddederek seve seve müslüman oldum.

Ben bir katolik manastırında büyütüldüm

Bütün ecdadım koyu hıristiyandı. Ben bir katolik manastırında büyütüldüm. Tamamen hıristiyan terbiyesi aldım. Fakat, aldığım bu dini terbiye, beni Allahu tealaya götürecek hak dini seçmeme yardım etti. Çünkü, terbiyem sırasında bana öğretilen bütün iyi şeyleri, hıristiyanlıkta değil, müslümanlıkta buldum. Müslümanlığı kabul etmekliğim benim için büyük bir nasip eseridir.

Bugün ben bir büyük anneyim.Torunum müslüman olarak doğduğundan dolayı bahtiyarım. Biliyorum ki, Allahu teala, doğru yola koyduklarına daima rehberlik eder.
ENGLISH BIOGRAPHY

Mrs. AMINA MOSLER
(German)

Why did I become a Muslim?

My son was asking me various questions, and I was unable to answer them. When he asked me, for instance, "Mummy, why are there three gods?" I was at a loss as to what to say because I myself did not believe in trinity, and yet I could not find another answer to convince him. Eventually, it was sometime during the year 1346 [C.E. 1928], and my son had reached a maturer age, when, one day, my son came to me, his eyes welling up with tears. He begged, "Mummy, I have been studying Islam. They believe in one creator. Their religion is the truest one. So I have decided to become a Muslim. Join me!" Upon his request, I, too, began to study the Islamic religion. I went to the Berlin mosque. The imam of the mosque gave me a cordial welcome and told me the essentials of Islam. As he spoke, I saw how right and logical his words were. Like my son, I, too, began to believe in the fact that Islam was the truest religion. First of all, Islam rejected trinity, which I had never been able to understand or accept since my youth. After examining Islam thoroughly, I realized the absurdity of such things as redemption, looking on the pope as an innocent being never prone to sin, baptism and many other rites of the same sort, I rejected all these falsities and embraced Islam.

All my ancestors were fanatical Catholics. I was raised in a Catholic monastery. I grew up totally under Christian education. Yet this sheer religious education that I had received helped me to choose the true religion that would guide me to Allahu ta'ala. For, all the good things that I had been taught throughout my education I found not in Christianity, but in Islam. I am so lucky to have accepted Islam.

Today I am a grandmother. I am so happy because my grandchild has been born as a Muslim. I know that Allahu ta'ala will always guide those people whom He has brought to the right way.


www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)