Selçuk Demiralp ( 1947)
Hazine Eski Müsteşarı1947 yılında doğdu. ODTÜ İdari İlimler Fakültesi mezunu. 1972 yılında Maliye Bakanlığı'nda maliye müfettişi olarak göreve başladı. 1982-1986 yılları arasında, HDTM'de Dış Finansman Dairesi Başkanlığı yaptı. 1986 yılında Washington Büyükelçiliği Ekonomi Müşavirliği'ne atandı.

1989'da Banka ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'ne getirildi. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası İcra Direktör Vekilliği, Türk Eximbank Genel Müdürlüğü, Altın Borsası kurucu üyeliği görevlerinde bulundu.

7 Aralık 1997 tarihinde Ziraat Bankası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

1999 yılı Temmuz ayında Hazine Müsteşarlığı görevine getirildi. 25 Şubat 2001 tarihinde görevinden istifa etti.
HAKKINDA YAZILANLAR

Demiralp de istifa etti
Hürriyet 26 Şubat 2001

Ekonomik programın kilit isimlerinden Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp görevinden istifa etti. Demiralp de iki gün önce istifa eden Erçel gibi mali krizin sorumluları arasında gösterilmişti.

Piyasalarda patlak veren mali krizin ardından suçlamaların hedefi haline gelen ekonomi bürokrasisinden bir istifa haberi daha geldi. Merkez Bankası Başkanı Gazi Erçel'in ardından, ekonomik programın kilit isimlerinden Hazine Müsteşarı Selçuk Demiralp de görevinden istifa etti. Selçuk Demiralp'in yerine Hazine Müsteşarlığı'na vekaleten Müsteşar Yardımcısı Ferhat Emil atandı. Değişiklik Hazine Müsteşarlığı'nda yayınlanan iç genelge ile duyuruldu. Genelgede Hazine Müsteşarı Demiralp'in bugün itibarıyla izne ayrıldığı ve yerine vekaleten Müsteşar Yardımcısı Ferhat Emil'in getirildiği belirtildi.

Selçuk Demiralp, 1999 yılı Temmuz ayından bu yana Hazine Müsteşarlığı görevini sürdürüyordu.
www.biyografi.net (Binlerce Biyografi)