Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z



   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör



 Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'da



Facebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Vasıf  Talibov

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı


milletvekili



14 Ocak 1960 tarihinde Nahçıvan'ın Aralıg yerleşkesinde doğdu.

1981 yılında Nahçıvan Devlet Üniversitesi Tarih Fakültesi ve 1998 yılında Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

1981 yılında Şerur Rayonu Damirci köyünde öğretmenlik yaptı. Nahçıvan Örme Eşya Fabrikası'nda özel bölüm başkanı oldu.

Eylül 1991 - Nisan 1994 tarihleri arasında Nahçıvan Yüce Meclisi Başkanı başasistanı olarak çalıştı. Nisan 1994'ten Aralık 1995'e kadar Nahçıvan Başbakanı oldu.

Moskova'dan Nahçıvan döndükten sonra Haydar Aliyev'i destekledi. Yeni Azerbaycan Partisi'nin (NAP) kuruluşuna katıldı. 8 Nisan 1995 tarihinden itibaren NAP Nahçıvan Örgütü Başkanı.

12 Kasım 1995, 5 Kasım 2000, 6 Kasım 2005 ve 7 Kasım 2010 tarihinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi yardımcısı olarak seçildi.

3 Aralık 2010, 28 Kasım 2005, 16 Aralık 1995 ve 7 Aralık 2000 tarihinde Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Yüksek Meclisi Başkanı seçildi.

Dünya Azerbaycanlıları kongrelerinde ilk (2001), ikinci (2006) ve üçüncü (2011) yılında Koordinasyon Kurulu üyesi olarak seçildi.

Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından 2010 yılında Glory of Honor Ödülü'ne layık görüldü.

Rusça, Azerice, Türkçe ve İngilizce bilmektedir.



Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" 



biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler



   Makaleler
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları
   KKTC 100 Sanatçı
   2019 Yerel Seçimleri İl Belediye Başkanları
   TBMM Azınlık Milletvekilleri
   Stalin’in Katlettiği Tatar Aydınları
   PKK’yı kuran 120 kişi

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49



[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com