Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'da


Facebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Ömer Özdoğan

Milli Egemenlik Platformu (MEP) Genel BaşkanıBAŞKON Başkent Ankara ve Anadolu Konfedarasyonu Onursal Başkanı – Uluslararası Üniversiteler Birliği “INTERNATIONAL UNION OF UNIVERSITIES” Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi – Katar Prensi Şeyh Abdülaziz Bin Hamad Bin Abdullah Al-Sani “Abdülaziz Vakfı” Kurucu Mütevelli Heyeti Üyesi, YazarÖzdoğan 20 Ağustos 1977 tarihinde ailesinin ilk çocuğu olarak Erzurum’da doğdu. Babası eczacı ve milletvekili, annesi ev hanımıdır. İlköğrenimini 1987 yılında bitirdi ve İngilizce eğitim veren kolejde öğrenim hayatına devam etti. 1994 yılında Lise’den mezun oldu. Aynı yıl Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi bölümünü kazandı. Üniversite yıllarında aktif sosyal hayatın içinde yer alan Özdoğan, 1998 yılında başarıyla yüksek öğrenimini bitirdi.

Üniversiteden mezun olduktan sonra kendi firmasını kurdu. Bir yıl sonra vatani görevini yapmak üzere ticari yaşamına ara verdi. Askerlik vazifesinden hemen sonra ticari çalışmalarına yeniden başlayan Özdoğan’ın sivil toplumla olan ilişkileri de hız kazandı. İtalya ve Fransa’nın dünyaca ünlü markalarının Türkiye Distribütörlüklerini aldı. Dünyanın en önemli biyoteknoloji merkezlerinden biriyle resmi temsilcilik sözleşmesi imzalayarak, bu önemli değeri Türkiye’ye kazandırdı. Teknolojik yenilikleri takip etmek ve ticari ilişkileri ilerletmek amacıyla Avrupa, Rusya, Ukrayna, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Çin’e ziyaretlerde bulundu. Edindiği deneyim ve bilgilerin Türkiye’ye kazandırılması için devlet yetkilileriyle temas içinde oldu.

2014 yılında Uluslararası Montu Onursal Doktora’ya hak kazandı ve Fahri Doktor unvanı aldı. Aynı yıl teknolojik, ekonomik ve kültürel konularda dünya ülkeleriyle işbirliğini geliştirmek, karşılıklı olarak yeniliklerden yararlanmak ve başta Türkiye olmak üzere dost ülkelerin kalkınmasına katkı sağlamak üzere akademisyen, gazeteci ve yazarlardan oluşan uluslararası ölçekte bir sivil toplum kuruluşunda kurucu genel başkan oldu. Türkiye’nin lider ve saygın bir ülke olabilmesi için faaliyetlerde bulundu. Teknolojik, kültürel alanlarda gelişmenin yanı sıra milli iradenin ve demokratik ilerlemenin önemine vurgu yapan basın açıklamaları yaptı.

Demokratik yaşamı tehdit eden teşekküllere karşı sivil toplum kuruluşlarının da desteğini alarak verdiği kararlı ve cesur mücadele basında geniş yankı buldu. Karşılaştığı engellemeler ve zorluklara rağmen Özdoğan hiç yılmadı ve mücadelesini büyüterek devam ettirdi. 2015 Ocak ayında, “Uluslararası Üniversiteler Birliği’nin kurucular kurulu üyeliğine layık görüldü. Yine aynı yıl Türkiye Sanat Platformu tarafından kendisine “Hizmet Şeref Ödülü” verildi.

“Ülkemizin de içinde bulunduğu coğrafya hızlı bir değişimin hemen eşiğindedir. Bu sarsıcı değişimin ön artçıları yaşanmış olup birçok ülkenin sınırları değişmiş, birlik ve bütünlüğü bozulmuş, insanları sefalet içinde mülteci olarak başka ülkelere göç etmiştir. Bu stratejik değişimde etkin sorumluluk almak elzemdir” diyen Özdoğan 25. Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu. Aynı yıl Türkiye’nin en önemli sivil toplum örgütlerinden biri olan, bünyesinde 65 Dernek ve 12 Federasyonu barındıran Başkent Ankara ve Anadolu Konfederasyonu BAŞKON’un “Onursal Başkanı” sıfatına layık görüldü.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ülkemizin karşı karşıya kaldığı zorlukların aşılmasını temin kılmak ve demokrasimize sahip çıkmak amacıyla bir araya gelen kanaat önderi vatanseverlerin kurduğu “Milli Egemenlik Platformu”na Genel Başkan seçildi.

İş yaşamı, sivil toplum faaliyetlerinin yanı sıra Özdoğan aynı zamanda Çankaya Üniversitesi “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” anabilim dalında akademik çalışmalarda bulunmaktadır. İngilizce ve Arapça bilen Özdoğan, evli ve üç çocuk babasıdır.Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   ÜÇ BÜYÜKLERİN ŞEHİT FUTBOLCULARI
   Biyografik Araştırma Kitapları biyografimarket'te
   24 Haziran 2018 Milletvekili Listesi
   Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye
   Tıva Kaynakça
   İSLAM SANATI’NIN ÖZELLİKLERİ DİZİN
   İSLAM SANATI’NIN ÖZELLİKLERİ İÇİNDEKİLER
   AFRİN ŞEHİTLERİ
   KKTC 2018 SEÇİMİ MİLLETVEKİLLERİ
   BİR NESLİN ÖNCÜLERİ DİZİN

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com