Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Mehmet Ali Aydınlar

Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı


işadamı1956 yılında Malatya'nın Arapgir ilçesinde doğdu. 1981 yılında mali müşavir olarak iş hayatına başladı. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi ile sağlık sektörüne girdi. Halen hastanenin Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yapıyor. 2008 yılında Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na seçildi.

Sponsor olduğu Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı'nın büyük başarılara kazanmasına katkı verdi.HABER

Süper Lig'e bir ay erteleme'Şike' soruşturmasıyla ilgili Futbol Federasyonu’nundan beklenen ilk karar çıktı. Süper Lig’in başlama tarihi yaklaşık bir ay ertelenerek 9 Eylül olarak açıklandı.

'Şike' soruşturmasına dair belgeleri savcılıktan elde eden ve Etik Kurulu aracılığıyla karar verme sürecini başlatan TFF’den, ana karar öncesi beklenen ara karar çıktı.

TFF, beklendiği gibi Spor Toto Süper Lig’in başlama tarihini 5 Ağustos’tan 9 Eylül’e kaydırdı. Ayrıca, Bank Asya 1 Lig’in de 10 Eylül’de başlamasına karar verildi.
25 Temmuz 2011
HABER

UEFA şikeye el koyduŞike soruşturmasının ilk gününden bu yana Türkiye Futbol Federasyonu ile bilgi paylaşımını sürdüren ve haberleri de yakından takip eden UEFA, Disiplin Başmüfettişi’ni İstanbul’a gönderdi. Başmüfettiş Corno, Savcı Mehmet Berk ile bir araya gelecek.

UEFA Türkiye’deki şike ve teşvik tartışmalarına resmen el koydu. Soruşturmayla ilgili olarak ilk günden bu yana Futbol Federasyonu ile anlık bilgi paylaşımını sürdüren, ancak Türk medyasında çıkan haberleri de yakından takip eden UEFA, Disiplin Başmüfettişi Pierre Corno’yu İstanbul’a gönderme kararı aldı.

UEFA Başkanı Michel Platini’nin talimatıyla bu sabah İstanbul’a gelen Corno, şike soruşturmasını yürüten Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk ile Beşiktaş Adliyesi’nde görüşerek, gelişmeleri ilk ağızdan dinleyecek.
ntvmsnbc 22 Ağustos 2011HABER

Şampiyonlar Ligi'nden menŞike soruşturmasıyla zor bir süreçten geçen Türk futbolu, UEFA'dan gelen haberle sarsıldı. Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nden men edilmesini isteyen UEFA, Sarı-Lacivertliler yerine Trabzonspor'a Devler Ligi yolunu açtı. Karara tepki gösteren F.Bahçe ise ligden çekilmeyi gündemine aldı. Türk futbolunda dün hareketli saatler yaşandı. UEFA'dan aldığı talimatı gerekçe gösteren Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılmasına izin vermedi. Pazartesi günü Başmüfettişi Pierre Cornu'yu İstanbul'a gönderen Avrupa Futbol Federasyonları Birliği, 'sürpriz' olarak nitelendirilse de disiplin talimatları gereği Sarı-Lacivertlilerin yerine Devler Ligi'nde Spor Toto Süper Lig'i geçen yıl ikinci sırada tamamlayan Trabzon'un mücadele etmesine hükmetti.

TFF, UEFA'nın önceki gün kendilerine gönderdiği yazıya istinaden, Sarı-Lacivertlilerin bu yıl Devler Ligi'ne gitmekten vazgeçmesi gerektiğini bildirdi. Fenerbahçe'yi ve Türk futbolunu sarsan Federasyon'un tarihi bildirisi şöyle: "UEFA, 23 Ağustos 2011'de Türkiye Futbol Federasyonu'na gönderdiği yazıda, ülkemizde sürmekte olan şike soruşturması çerçevesinde, Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan çekilme kararı vermesi gerektiğini, kulüp bu yola gitmeyecek olursa, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Fenerbahçe'yi 2011-2012 sezonunda Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men etmesi gerektiğini, bu 2 yoldan herhangi birisi benimsenmeyecek olursa, UEFA'nın kendi disiplin soruşturmasını başlatabileceğini ve Türkiye Futbol Federasyonu aleyhine disiplin yaptırımları uygulama yoluna gideceğini bildirmiştir. Bu yazı üzerine durum derhal Fenerbahçe Kulübü'ne bildirilmiştir. Fenerbahçe, 24 Ağustos'ta TFF'ye gönderdiği cevabi yazıda, TFF'nin bu konuda iddianamenin mahkemece kabulünün beklenmesine yönelik kararına saygı duyduğunu ve kendisine tanınan kısa süre içinde böylesine önemli bir konuda herhangi bir karar almasının fiilen mümkün olamayacağını bildirmiştir. 24 Ağustos'ta TFF Yönetim Kurulu'nun yaptığı olağanüstü toplantıda durum ele alınmış ve gerek Fenerbahçe'nin maruz kalabileceği, ağır disiplin yaptırımları gerekse ülkemizin maruz kalabileceği disiplin yaptırımları göz önünde bulundurularak, Fenerbahçe'nin bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne katılmaktan men edilmesine karar verilmiştir." TFF'nin bu kararının ardından toplanan UEFA Başkanı Michel Platini ile İcra Komitesi'nin 4 üyesinden oluşan Acil Durum Paneli, Trabzonspor'la ilgili gelişmeyi dünya kamuoyuyla paylaştı.
25.08.2011
HABER

Aydınlar istifa ettiTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı’ndan istifa eden Mehmet Ali Aydınlar, dün yapılan yönetim kurulu toplantısında göreve devam etme kararı almalarının ardından ani bir kararla istifa etmesinin perde arkasını yaptığı yazılı açıklamayla anlattı.

TFF’nin internet sitesinde yer alan açıklamasında Mehmet Ali Aydınlar, dünkü TFF Yönetim Kurulu toplantısında, Spor Toto Süper Lig’de yer alan 17 kulübün ısrarları, talepleri ve kamuoyundan gelen yoğun destek mesajları ile futboldaki kaos ortamının daha da derinleşmemesi için yönetime devam kararı aldıklarını hatırlatarak, "Ancak aynı gün akşamında, bazı spor programlarındaki yorumcuların, şahsıma hakarete varan söylemlerinin dozunu arttırarak seviyesiz saldırıları, devam etmem konusunda yeniden düşünmeye sevk etti" dedi.
31 Ocak 2012


Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Biyografik Araştırma Kitapları biyografimarket'te
   24 Haziran 2018 Milletvekili Listesi
   Dünyayı biçimlendiren 40 hikâye
   Tıva Kaynakça
   İSLAM SANATI’NIN ÖZELLİKLERİ DİZİN
   İSLAM SANATI’NIN ÖZELLİKLERİ İÇİNDEKİLER
   AFRİN ŞEHİTLERİ
   KKTC 2018 SEÇİMİ MİLLETVEKİLLERİ
   BİR NESLİN ÖNCÜLERİ DİZİN
   BİR NESLİN ÖNCÜLERİ İÇİNDEKİLER

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com