Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   mahmut çetin yazıları
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'daFacebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Emine Erdoğan

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Eşi21 Şubat 1955 tarihinde İstanbul Fatih'te doğdu. Üsküdar'da büyüdü. Siirt'ten İstanbul'a gelen bir ailenin kızı. Beş çocuklu bir ailenin son çocuğu. Mithat Paşa Akşam Sanat Okulu'ndan ders notları iyi olmasına rağmen kendi isteğiyle ayrıldı. Romancı yazar Şule Yüksel Şenler'le tanışması, hayatının dönüm noktası oldu. Şenler'in kurduğu "İdealist Kadınlar Derneği"nde aktif olarak hayata katıldı. Bu faaliyetler sırasında tanıştığı Recep Tayyip Erdoğan ile 4 Temmuz 1978 tarihinde evlendi. Çiftin dört çocuğu oldu. Ahmet Burak, Necmettin Bilal, Esra ve Sümeyye.HAKKINDA YAZILANLAR

Emine Erdoğan'ın hayatı kitap oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın hayatını konu alan "Emine Erdoğan: İktidara Taşıyan Kadın" adlı kitap, piyasaya çıktı.

Gazeteci Ayla Özcan'ın hazırladığı, Emine Erdoğan'ın hayatının yakınları ve onu tanıyanların gözünden anlatıldığı kitap, Birharf Yayınları tarafından yayımlandı.

Kitapta, bir yakınının "29 yıl önce giydiği gelinliği bile kimsesizlere verdi" sözleriyle hayırseverliğine dikkat çekilen Emine Erdoğan, ortanca ağabeyi Eyüp Gülbaran tarafından "Biz çok mutlu bir çocukluk geçirdik. Eski İstanbul'u doya doya yaşadık. Emine, hepimizin biricik kardeşiydi. Hepimiz onun üzerine titrerdik" şeklinde anlatıldı. Kitapta, Emine Erdoğan'ın "cici anne" dediği ve annesi Hayriye Gülbaran'ın da komşusu olan İfakat Haydargil ise, "manevi kızının" kendisine çok baktığını ve annesi Hayriye Gülbaran öldüğünde göğsüne yatarak, "Sen benim ikinci annemsin, üzülme" diyerek ağladığını anlattı. Kitapta, Haydargil'in şu sözlerine yer verildi: "Annesine babasına çok baktı. Hayriye Hanımla, Cemal Beyin muhabbetleri çok güzeldi. Birbirlerini çok seviyorlardı. Annesi Emine'yi hiçbir yere bırakmazdı. '4 erkekten sonra olan o benim biricik kızım' derdi. Hep ona hayırlı bir kısmet bulsun diye dua ederdi." AK Parti Bakırköy eski İlçe Başkanı Emine Nalbantoğlu ise kitapta, Emine Erdoğan'la ilk kez 1994 yılında Bakırköy'de bir ev toplantısında tanıştığını anlatarak, "Çok etkilidir. Çok fedakardır. Emine hanım, asla emrivaki yapmaz. Ödü patlar insanlara öyle davranmaktan. İsrafı hiç yoktur. Kimseyi eleştirmez. Çok lüks evlerde oturabilirdi. Herkesin yaşadığı gibi yaşamayı hep tercih etti" ifadelerini kullandı.

"LİDER EŞİ DİYEMEM, LİDER MİZAÇLI BİR KADIN..."

Kitapta, Eski Refah Partisi'nin İl Hanımlar Komisyonu Başkanı Sibel Eraslan ise Başbakan Erdoğan hapse girdiğinde Emine Erdoğan'ın çalışmalarını tek başına devam ettirdiğini belirterek, Çekmeköy'de bir düğün salonundaki toplantıda partilileri teselli etmesini şöyle anlattı: "Salon tıklım tıklımdı. Salon sahibi gelip 'salon yıkılacak' diye bizi uyardı. Balkon demirleri ve merdiven tırabzanları kırıldı. Tayyip Bey'in haksız yere hapse girmesi bir infiale sebep olmuştu. Emine Hanımın geldiğini duyan herkes ağlayarak yollara düşmüştü. Kendisini içeri zorla sokabilmiştik. Yazdıkları çok güçlü bir metindi. Bizzat kendi yazmıştı. 'Bugünler geçecek, bizi güzel günler bekliyor' derken sesi titriyordu. Ağlayan herkesi teskin etti. Metaneti inanılmazdı. O kadar güçlüydü ki ve o kadar inançlı sanki başı örtülü bir amazon gibiydi. Eşi hapisteyken bile çalışmaları aksatmadı asla. Onun için sadece bir lider eşi diyemem, lider ruhlu, lider mizaçlı bir kadın..."

"ÇOK DUYGUSALDIR"

AK Parti İstanbul Eski İl Sosyal İşler Başkan Yardımcısı Nilgün Diptaş da, Emine Erdoğan'ın bilinmeyen yönlerini şöyle anlattı: "Çok duygusaldır. Evde otururken bile ne yapsak, neler üretsek diye düşünür. Kafası hep meşguldür. Hastaya oturur üzülür, sevincini de mutlaka paylaşır. ...Sesi çok güzeldir. Evde olunca birlikte şarkı söylerdik. Ben şimdi ud kursuna gidiyorum. ...Çok iyi Arapça bilir. Kur'an-ı Kerim'i çok iyi okur. ...Nefsine çok hakimdir. Kafasına bir şey koyarsa onu mutlaka yapar. Kafasına taktığı bir şeyi mutlaka yapması lazım. ...Araba kullanmayı hem çok sever, hem de iyi araba kullanır. 1990'lı yıllarda tam yılını hatırlamıyorum, ehliyet almıştı. Sonra kullanıyordu da. Ama Tayyip Bey Belediye Başkanı olunca rahat kullanamaz oldu. Sonra da bıraktı. ...Sigara içmez, içeni de hemen uyarır, yanında asla içirtmez, içene çok kızar. Tayyip Bey de çok kızar..." Kitabın sonunda Emine Erdoğan'ın, fotoğraf albümü de yer alıyor. İÜ Turizm İşletmeciliği Eğitim Programı'ndan mezun olan Ayla Özcan, 1991 yılında Meydan gazetesinde başladığı meslek yaşamını, halen Vatan gazetesinde sürdürüyor.

Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Trabzon'un Kültürel Yüzü
   Lozan Delegeleri
   İdlib şehitleri
   BULGARİSTAN TÜRK YAZARLARININ BULGARCA ESERLERİ
   Afrika Kitaplığı
   Rusya'daki en etkili 100 Müslüman listesi
   Teröre karşı 1071 akademisyen
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com