Ana Sayfa Kategoriler Editör İletişim  

   Alfabetik Arama
A B C Ç D
E F G H I
İ J K L M
N O Ö P R
S Ş T U Ü
V Y Z   Ekstra
     müstear isimler
     peygamberler
     Asr-ı Saadet'te Türkler
     basında biyografi.net
     Biyografi Nedir?
     neden biyografi.net
     sizin biyografiniz
     cv nasıl hazırlanır ?
     genel biyografi kitapları
     takma adlar
     editör Linkler 
   Biyografi Tv
   facebook/Biyografi Net
   twitter.com/biyografinet
   Biyografi Atölyesi
   boğazdaki aşiret
   biyograf
   biyografi kitabı
   www.biyografianaliz.net
   biyografimarket.com

   Biyografi Arama

  

isim ara soyadı ara
 
   
   

     Biyografi Market İçerik  
KİTAP BİYOGRAFİ
 Portre Anlatı
 Günlük
 Biyografi Dosya
 Mektup
 Kronoloji
 Kim Kimdir
 Anı-Hatırat
 Otobiyografi
 Biyografi Genel
 Şecere
 Biyografik Araştırma
 Gezi-Seyahat
 Biyografik Roman
 Biyografik Şiir
FOTOĞRAF
 Görsel Kitap
 Biyografik Fotoğraf
 Şehir Fotoğraf
 Tarihi Eser Fotoğraf
  SAHAF KİTAP
  KAYNAKÇA
 Kaynak Tarama-Kupür
 Bibliyografya
 DVD-CD-VCD
 Biyografi Belgesel
 KİTAP GENEL
 Türkçe Dil Öğretimi
 Kaynak-Çeviri

Daha Fazlası BiyografiMarket.com'da


Facebook da paylaş Twitter da paylaş Live da paylaş

Kubilay Çimen

MESLEĞİN MUTFAĞINDA YÖNETİCİLİK
KARİYER VE FİNANS İLİŞKİSİ

Spor yöneticiliği, yapılan organizasyonun kimliğine, zamanına, katılımcı veya personel sayısına, kullanılan tesis ve malzeme miktarına, kısa ve uzun vadede belirlenen hedeflere bağlı olarak şekillenmektedir. Spor yöneticiliğinin, yukarıda saydığımız şartlara bağlı olarak, bazen bir spor tesisinde işletmeci, bir şampiyonada teknik koordinatörlük, spor kulübünde idari menajerlik veya bir eğitim kurumunda spor etkinliklerini ve derslerini planlayan bir kimlikle tanımlanması mümkündür.,. Spor genel kültürünü ilk temellerinin atıldığı, bireysel yeteneklerin keşfedildiği ve yönlendirildiği, seviyelere bağlı olarak kas gruplarının düzenli olarak ilk kez çalıştırıldığı, motor becerilerin ilk çalışmalarının yapıldığı, kazananın sevincini ve kaybedenin üzüntüsünü ilk kez kontrol ettiği, kurallı oyunun ilk tanıtıldığı ders beden eğitimidir. Bu çalışma raporunda işin hep mutfağında yer almayı ilke edinmiş, mesleğini seven ve daima mesleki heyecanını, hedeflerini yitirmemiş, deneyimlerini ve tecrübelerini sportif organizasyon ve projelerle hayata geçiren öğretmeni, rekreatif çalışmalarıyla da bir yöneticiyi anlatacağız.

Kubilay Çimen 1967 doğumlu. Sporla ilk olarak 6 yaşında tanışmış 8 sene aralıksız boks sporu yapmıştır, Fenerbahçe kürek şubesinde 2 yıl antrenmanlara katılmıştır.

1985 yılında Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümünü derece ile kazanmış ve 1989 yılında mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında ders programı dışında, fizik tedavi ve iyileştirme, statiksel yöntemler, Türk spor tarihi derslerini tercihen almıştır. Yine aynı dönemde boks antrenörlük seminerine katılarak 19 yaşında çalıştırıcı belgesine sahip olmuştur. Yüzme ana branşından mezun olmuş ve lisans dönemine 2 gençlik kampına katılarak daha sonraki yıllarda çok faydasını göreceği, bu kamplarda lider öğrencilik görevini üslenmiştir. Yine aynı dönemde İzci Liderliği kampına katılarak izci lideri belgesi almıştır. Mezun olduğu yıl Avusturya Viyana Spor Akademisi yüksek lisans programına kabul edilmiştir.Ayrıca M.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, “Spor Yönetimi “ Yüksek Lisans Programını kazanmış ve başarıyla tamamlamıştır. 1989- 1991 yılları arasında Spor Yazarları Derneği, Yaz Okulları Yüzme Eğitmenliği ve koordinatör yardımcılığı, Erkanlı Tatil Köyü, Yüzme Öğretmenliği ve Havuz Animatörlüğü, Özel Ahmet Şimşek İlkokulunda Beden Eğitimi Öğretmenliği yaparak mesleğe ilk adımlarını atmıştır. Bu dönemde bodrumda İngiliz eğitmenlerin yaptığı bir aylık ilk yardım seminerine katılarak ilk yardım sertifikası almıştır.

1991–1992 yılında Asfa Eğitim kurumlarında beden eğitimi öğretmeni olarak çalışmış, bu dönemde 2 önemli spor organizasyonu planlamış ve sonuçlandırmıştır. Koordinatörlüğünü yaptığı bu 2 organizasyon finans kimliği ve katılımcılarının sayısı itibarı ile ilk tecrübe olduğundan mesleki açıdan büyük önem taşımaktadır.

•Özel bir dershanenin halı saha turnuvası; Avrupa yakası ve Anadolu yakasında yapılan bu turnuvaya toplam 35 okul ( lise ) katılmıştır. İlk 3 takıma, gol kralına Özel ödüller ve üniversite hazırlık bursu verilmiştir.Hafta sonu spor kursları (jimnastik, karate, futbol, masa tenisi, halk oyunları, judo)

1992 öğretmenliğe başlamış ve ilk yılında 6 branşta takım oluşturmuş. İl , ilçe ve özel turnuvalara katılmış atletizm kros kız- erkek, basketbol erkek, voleybol kız, masa tenisi kız- erkek, güreş, futbol branşlarında başarılara imza atmıştır.

1992 Yılında “ Kitle Sporunun Teşviki Açısından Tesis Politikaları, Zonguldak İl Uygulaması “ konulu tezini vererek yüksek lisansını tamamlamıştır.

1993- 1994 yılında askerlik görevini asteğmen olarak tamamlamış, bu görev sırasında
M.Ü. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, “Spor Yönetimi” Doktora Programını kazanarak kaydını dondurmuştur.

Doktora eğitimine başlamış ve 1994 yılı sonunda Dumlupınar Üniversitesi, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Öğretim Görevlisi olarak göreve başlamıştır. Bu dönemde Yüzme uygulaması ve antrenman bilgisi, Spor Masajı, liderlik ve Kampçılık, İlkyardım Derslerine girmiş, Voleybol’da Teknik, Voleybol’da Taktik, Liderlik ve Kampçılık, İlk Yardım Konulu kitap çalışmaları yapmıştır.

1997 yılında “ Suda yapılan egzersizlerin rekreatif uygunluğu ve ülkemiz termal tesislerinin projelendirilmesi “konulu tezini vererek doktorasını tamamlamıştır.

1997/1999 Ö. Boğaziçi Eğitim Kurumları, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı görevine getirilmiş.Bu dönemde istanbul ili genelinde 70 okulun katılımı ile 8 branş ( atletizm, Basketbol Bisiklet, futbol, Masa Tenisi, oryantrik, Step. Voleybol )20 kategoride 5 ayrı spor tesisi ve açık alanda 15 gün süre ile yapılan Spor Şenliğinin Teknik Koordinatörlüğünü yapmıştır.

•Basketbol Branşında İdareci olarak,
Yıldız Kız İstanbul 1.liği, Türkiye 3.lüğü.
Genç Kız İstanbul 1.liği ( 2 kez)
Türkiye 1.liği ( 2 kez)
Dünya 2.liği
Genç Erkek İstanbul 1.liği ( 2 kez)
Türkiye 3.lüğü, 2.liği dereceleri elde edilmiştir.

Bu dönemde kız takımı idareciliği ile il dışı ve yurt dışı turnuvalarda önemli tecrübeler kazanmıştır. Aynı kurumda spor etkinlikleri günü planlamış ve etkinliklerde Step, aerobik, basketbol, yüzme, binicilik, voleybol, günü birlik ve yatılı kamp programları uygulamıştır.

Aktif spor yaşantısına geri dönerek doğa sporları ile uğraşmış, sonradan organizasyon tecrübesi kazanmak için 7 macera yarışına katılarak önemli başarılar elde etmiştir.

1999/2005 yılları arasında Ö.Acarlar Eğitim Kurumları, Uygulamalı Dersler Bölüm Başkanlığı yapmıştır.
•“Okul Öncesi ve i.Ö. 1. Kademede (1.2.3. Sınıflar ) Özel Beden Eğitimi Programının Geliştirilmesi ve Uygulama Çalışmaları” İst.2001

•“Okul öncesi ve İ.Ö. 1. Ve2. Kademede Beden Eğitimi Derslerinin ( Tam Öğrenme Modeline Uygun Olarak) Diğer dersler ile Entegrasyonu ve program geliştirilmesi”İst. 2001.

•“Okul Öncesi ve İ.Ö. 1. Kademede Fiziksel Gelişimin Takibi ve Analizleri”İst. 2001.2002.2003. devam ediyor.

•“Özel Okul Öğrencilerinin uygulamalı Derslerdeki eğilimleri ve Beklentilerinin Tespitine Yönelik Araştırma”İst. 2001/2002.

•Beden Eğitimi Derslerinin Tam Öğrenme Modeline uygun olarak, tüm alanlar ile entegrasyonunun yapılması ve uygulaması. ( 6 yıllık çalışma dönemi )

Çalışmaları yapılmıştır.

2006/2007 yılları arasında halen çalışmakta olduğu özel eğitim kurumunda ,

•İlköğretim ve orta öğretim öğrencilerinin sportif eğilimleri. İstanbul 2006–2007

•Bu araştırma Muğla Üniversitesi Spor Bilimleri Kongresinde Bilimsel Araştırma olarak sunulmuştur.

•Vakıf Spor kulübüne ait olan Yüzme havuzu ve spor salonu kullanım ve çalışma programı yeniden planlanarak hizmete açılmıştır.

•Beykent Üniversitesi Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans Programı Eğitmenliği.

Tez ve Proje Danışmanlıkları.

•Yaz ve Kış Spor Okulları Koordinatörlüğü, Seminerler, Spor şenlikleri teknik Koordinatörlüğü.

•Eğitimde Toplam Kalite Çalışmaları “ Araştırma- Geliştirme Komisyon Üyeliği”

•Okul Öncesi ve ilköğretim çocuklarında “Oyunlarla Öğretim” Kitap çalışması ( basım aşamasında)

2006 yılında Süper Lig hakemlerinin Ankara ve Bursa’da özel bir proje ile eğitimlerinin yapılması önemli çalışmalar arasındadır. Bu çalışmada hakemlere futbol sahası içinde bir parkur hazırlanarak, algı algıda seçicilik, yüksek konsantrasyon, konsantrasyonda devamlılık, takım çalışması, stres altında çabuk ve doğru karar verebilme değerlerinin gelişim ve ölçüm çalışması 15 kişilik bir ekiple yapılmıştır.

Yine aynı dönemde birçok şirkete rekreaktif faaliyetler ve özel eğitim programları planlanmış ve uygulanmıştır. Bu organizasyonlar in-door ve aut-door olarak uygulanmıştır. Halen bir eğitim ve bir spor organizasyon şirketine proje danışmanlığı yapan Kubilay çimen haftada 16 saat derse giren ve uygulamalı dersler bölüm başkanı olarak da çalışmaktadır...

Araştırmalar:

•Boks Branşı İstanbul İl Temsilciliği Düzeyinde “ Faaliyet Programının İncelenmesi ve İşleyişin değerlendirilmesi” İst.1990
•“İl Ceza Kurullarının Teşkili , Görevleri ve Problemlerine Yönelik Teklifler”. İst.1990.
•“Sportif Malzemelerin Standartları,nitelik ve Sınıflandırılması”. İst.1993.
•Spor Hukukunun Güncel Sorunları” İl Disiplin Kurullarının Teşkili, işleyiş ve Problemleri.”İst.1994.
•“Sportif Malzemelerde Standardın Önemi”İst. 1995.
•“Yüzmenin Rekreaktif Uygunluğu” Kütahya.1995
•“Eğitim Psikolojisi Kitaplarında Hareket Gelişimi Konularının Araştırılması.” İst.1994.
•“Yüzmenin İnsan Hayatındaki Yeri ve Önemi.” Kütahya 1994.
•“Beden Eğitimi Öğretmeninin Asli Görevleri” Kütahya 1995.
•“İlk ve Orta öğretim Kurumlarında Beden Eğitimi Bölümüne Yeni Bir Kadronun Tahsisi Konulu Araştırma” Kütahya 1995.
•“Okul Öncesi Dönemde Hareket Gelişimi, Zihinsel ve Sosyal Gelişimin İncelenmesi” İst. 2000.


İLETİŞİM
[email protected]
Siz de biyografi.net'te yer alabilirsiniz
"
İyi ki, biyografi.net var!" biyografi.net
    İngilizce Biyografi
   English Biography

    ünlü kadınlar

   Nasreddin Hoca
  ben de biyografi.net'teyim
  fıkralardan seçmeler   Makaleler
   Irak’ta Türkmen Partiler
   Millî Birlik Komitesi Üyeleri
   KKTC Başbakanları
   KKTC 100 Sanatçı
   2019 Yerel Seçimleri İl Belediye Başkanları
   TBMM Azınlık Milletvekilleri
   Stalin’in Katlettiği Tatar Aydınları
   PKK’yı kuran 120 kişi
   ÜÇ BÜYÜKLERİN ŞEHİT FUTBOLCULARI
   Biyografik Araştırma Kitapları biyografimarket'te

  Biyografik Takvim
ocak şubat mart
nisan mayıs haziran
temmuz ağustos eylül
ekim kasım aralık

    Tanıtım

    Tanıtım


   İletişim
BİYOGRAFİ NET YAYINCILIK
Tel: 0542 235 72 49[email protected]

Etimesgut Vergi Dairesi
11512253662
Tasarım: Nihat Çeliker www.webofisi.com  

 

Ana Sayfa İletişim Künye Bu Sayfayı Yazdır Sık Kullanılanlara Ekle E-ticaret
Powered By Webofisi.com